Історія селища Курортне

Пляжний готель BUDAKI знаходиться на першій лінії чорноморського узбережжя Будакської коси у мальовничому селищі Курортне.

У 1844 році ці землі опинилися частиною володінь родини меценатів Демидових. Частину земель віддали в оренду селянам і частину земель зайняв родовий маєток Будаки. Все це стало початком історії Приморського. Ближче до кінця 19 століття Європу охопила мода на курорти. І в цей же час, підкоряючись моді, навколо садиби Демидових почав формуватися курорт.

Родовий маєток Будаки здали доктору Нерц з Аккермана. Вже до 1900-го року підприємці з Аккермана відкрили тут перший готель з рестораном. Далі санаторії, готелі і лікарні почали рости з неймовірною швидкістю. У 1901 році тут відкрилася Кишинівська єпархіальна лікарня для хворих служителів церкви, вчителів духовно-навчальних закладів, їхніх дітей.

Завдяки турботам директора московської дитячої лікарні Шабельського, тут в 1902 році відкрився санаторій для дітей, при якому були училище, домашня церква і чудовий сад. У 1905 році ближче до моря, де була тільки прикордонна застава, виросло чимало дач і вілл для відпочиваючих. Так виникло село Будаки-Кордон (яке сьогодні називається Курортне)

Лікувальні грязі Будакського лиману

А ви знали що ще в 1873 році кишинівський аптекар Егерман взяв на аналіз грязі і воду Будакського лиману. Виявилося, що за лікувальними властивостями вона цілком відповідає всім міжнародним стандартам. Поступово берегова лінія обросла купальнями, а для прийняття грязьових ванн обладнали спеціальні приміщення. Слава про новий курорт почала крокувати по всьому світу і сюди потягнулися туристи!

Ропа і лікувальні грязі Будакського лиману все так само корисні, як і сто років тому. Їх застосування покращує обмінні процеси, кровообіг внутрішніх органів, надає протизапальний, знеболюючий, що розсмоктує ефект, нормалізує гормональний фон, підсилює життєздатність імунітету організму, сприяє виведенню радіонуклідів з організму і його омолодження.

Курортне і готель BUDAKI

У 1940 році Бессарабія з її дивовижними курортами була повернута Радянському Союзу. У 1945 році Будаки і Будаки-Кордон перейменували в села Курортне і Приморське.

Сьогодні межа між селами стерлася: територія Приморського переходить в територію Курортного і являє собою один суцільний населений пункт. Відпочивати тут дешевше, ніж в Затоці, людей на пляжах значно менше. Пісок на пляжах дрібний і чистий, вхід в море - пологий.


Курортне зараз – це одне з найпрекрасніших місць на Будакській косі.

М'який мікроклімат, створений природою, за рахунок його унікального місцезнаходження між Чорним морем и Будакським лиманом, неперевершені золоті пляжі, кристально-чиста вода и неповторна атмосфера поєднання тиші та звуків моря.

Для багатьох туристів це привабливе місце, щоб гарно провести відпочинок і насолодитися красою природи в її первозданному вигляді.

Готель BUDAKI був заснований сім’єю Хмельницьких одним із перших на Будакській косі у 2000 році. Наші гості з України, Молдови, Білорусі та країн Європи саме тут знаходять для себе широкий вибір можливостей поєднати активні види спорту з тихим морським відпочинком.